Wpis

wtorek, 27 listopada 2018

Odciążanie plecaków szkolnych.

Plecaki szkolne są za ciężkie, zwłaszcza dla dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Zgadzam się z tym w zupełności. Jednakże przyglądając się problemowi bliżej, czy raczej plecaczkom dzieci zauważyłam,że nie jest to wina zeszytów i podręczników. Drodzy Rodzice, przyjrzyjcie się, jakie plecaki kupujecie swoim dzieciom. One same w sobie są już ciężkie! Mają jakieś plastikowe stelaże i wzmocnienia, które powodują, że sam plecak waży chyba 2 kilogramy i wygląda jak walizka na urlop na Dominikanie. Wybierajcie lżejsze plecaki, a także piórniki, które są wielokrotnie złożone i same w sobie ogromne i ciężkie. A w nich 24 kolory kredek, tyleż samo pisaków, do tego wielka strugaczka, gumka, jakieś pióra, cienkopisy, a często jeszcze zabaweczka, żeby się nasze dzieciątko nie nudziło. Tak zaopatrzony uczeń wyrusza do szkoły, a potem ministerstwo ściga nauczycieli, dyrekcja waży nerwowo plecaki. A one nawet bez podręczników i zeszytów są ciężkie.

W tym roku, jak już kupiliście, to niech tak zostanie, trudno:(

Pisaki nie są w szkole w ogóle potrzebne, wystarczy sześć podstawowych kolorów kredek, mała gumka, ołówek, nieduża strugaczka. Czerwony i zielony cienkopis lub długopis i pióro na naboje lub tak modne teraz pióro wymazywalne. No dobrze, jak musicie, to włóżcie tego malutkiego miśka i małe autko:)

Starsze klasy szybko zrozumiały i pewien chłopak z 8a powiedział:

"Proszę pani, albo zostawiamy podręczniki i ćwiczenia w szkole, albo się uczymy w domu".

Myślę, że to dobre podsumowanie. Na szczęście dzieciakom i młodzieży pozostało jeszcze trochę zdrowego rozsądku.

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
oladuszkiewicz
Czas publikacji:
wtorek, 27 listopada 2018 19:47

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • sanguino napisał(a) komentarz datowany na 2018/11/27 19:57:30:

    Im wyżej klasa, tym mniej w plecaku. Na studiach jeden zeszyt, kawałek ołówka. Młodzież nauczy się z czasem.

  • oladuszkiewicz napisał(a) komentarz datowany na 2018/11/27 20:14:00:

    Masz rację sanguino :) Ale najpierw trzeba do tych studiów dotrzeć, żeby móc korzystać z takich udogodnień jak jeden zeszyt i ołówek.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny